kasko

Araç Değer Kaybı Onlinearac-deger-kaybi-online-logoAraç Değer Kaybı aracınızın bir trafik kazası sonucunda, aracınızda meydana gelen hasar ve sonrasında değişen ve hasarın giderilmesinden dolayı ortaya çıkan değer kaybının çeşitli parametreler ve kurumlarca belirlenmiş rakam ve hesaplamalarla Araç Değer Kaybı farkının ortaya konulmasıdır.

Günümüzde yaşanan binlerce trafik kazasında oluşan Araç Değer Kaybı farklarının araç sahipleri üzerinde kalmaktadır. Araç Değer Kaybı farkı belirgin koşullara bağlı olarak kazaya karışan ve kusurlu olan karşı tarafın Sigorta Şirketinden tanzim edilmektedir. Araç Değer Kaybı farkı trafik sigorta poliçesi kapsamında aracın eş değer araçlarla arasındaki farkın tamamlanması için ödenmesi gereken bir bedeldir.

Biz Araç Değer Kaybı farkı firması olarak gerçek anlamda aracın değer kaybının elektronik ortamda hesaplayıp, Sigorta Şirketleri tarafından reddedilmekte ya da düşük bedeller ödenmesini engellemekte ve gerçek bedelin belirlenmesi konusunda hizmet vermekteyiz.

 

İkame Araç Ödemeleri

ikame-aracTrafik kazası sonucunda hasar oluşan aracın tamirat süresi boyunca sigorta şirketi tarafından araç sahibine kullanması için ikame araç verilmektedir. Araç sahibinin hasarlı aracı serviste onarılırken araç sahibi bu ikame aracı kullanarak işlerini halletmektedir.

Onarım süresi boyunca sigorta firması tarafından araç sahibine ikame araç verilirse araç sahibinin mağduriyeti giderilmiş zararı karşılanmış olacaktır. Fakat sigorta firması tarafından ikame araç verilmediği durumlarda araç sahibi 7 gün ila 15 gün arasında araçsız kalmaktadır.

Bu durumda mağdur araç sahibi taksi kullanmak, 3. Kişilerden araç kiralamak durumunda kalmaktadır. Ulaşım giderleri ekstra maliyet yükü olduğu için araç sahibi zarara uğramaktadır. Online araç değer kaybı sayesinde bu zararı da tahsil etmek mümkündür.

Hasarı aracın tamir süresi 15 gün ancak sigorta tarafından verilen aracın süresi bu süreden daha az ise yani 3 gün 5 gün gibiyse de araç sahibi mağdur olmaktadır ve zarara uğramaktadır. Bu zararın tahsil imkânı bulunmaktadır.

Ayrıca sigorta firması tarafından hasar ödemelerinin geç yapılması, hiç yapılmaması, hasarlı aracın pert  olmasından dolayı aracın ödemesinin araç sahibine geç yapılması da mağduriyete sebebiyet vermekle birlikte bu zararların da tahsili Online araç değer kaybı sayesinde mümkündür.

Araç değer kaybı başvurusu ve diğer tüm işlemler için zaman aşımı süresi 2 yıldır.

İkame araç bedeli: Kaza nedeni ile aracın onarım gördüğü süreçte kullanılamaması nedeni ile uğranılan bir diğer maddi kayıptır.


 

Ticari Araçlar Kazanç Kaybı

ticari-araclar

Araçlar doğrudan ticari amaçla ya da gelir getiren başka bir işte kullanılıyor ise, onarım süresince kullanılamamasından doğan zarar kazanç kaybıdır.

Örneğin ticari amaçla yolcu taşımacılığı yapan bir minibüs veya otobüs kaza yaptığı zaman aracın serviste onarıldığı süre boyunca geçen zamanda minibüs taşımacılık hizmet veremediği araç sahibinin işleri aksamakta ticari kazanç kaybı gündeme gelmektedir.

Bireysel müşterilerde olduğu gibi ticari araçların kaza durumunda sigorta firması tarafından ikame ticari araç verilmemektedir.

Bu sebeple ticari aracın çalışamadığı süre boyunca uğradığı kâr kaybı zararının karşı kusurlu olan karşı taraftan tahsili gerekmektedir.

Bu durumda uğranılan ticari kazanç kaybı uzman ekibimiz tarafından tahsil edilmektedir.

Tüm ticari araç tazminat ödemelerinde zaman aşımı 2 yıldır.

Daha detaylı bilgi almak için bizi arayın!
ADK Danışma Hattı: 0216 466 01 22