13.02.2016 

 

Çekmeköy Kars-Ardahan-Iğdır Derneğinden Üç İle Yakışır Bir Gece

ssssasas

Çekmeköy Kars-Ardahan-Iğdır (KAI) Derneğinin düzenlediği birlik, beraberlik ve dayanışma amaçlı Kaz Gecesi etkinliği Sarıgazi Doğanlar Düğün salonunda gerçekleşti

 

8 9 10 1 2 3 4 5 6 7

 

     Çekmeköy  Kars-Ardahan-Iğdır (KAI) Derneğinin  düzenlediği  birlik, beraberlik ve dayanışma amaçlı Kaz Gecesi etkinliği Sarıgazi Doğanlar Düğün salonunda gerçekleşti. 

    Sunumunu Meryem Sarıkaya Kızılırmak’ın yaptığı gecede Karslılar, Ardahanlılar, Iğdırlılar Mehmet Kılıçve Zeynep Bulutlu türküleriyle,  Halk Ozanı Mürsel Sinan’ın kendi değişleri ve Şenlik Baba değişleriyle, Kafkas halk oyunları ekibinin muhteşem gösterisiyle , davul-zurna eşliğinde  halaylarıyla muhteşem bir gece yaşadılar .  Kültürlerini yaşattılar. Yöre halkıyla, siyasileriyle, işadamlarıyla birlik ve beraberlik  içinde olmanın hazzını yaşadılar.

    Gecede kendisi de Karslı olan CHP İstanbul milletvekili Barış Yarkadaş,  Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz ve Dernek Başkanı Rıfat Karakaya, dernek kurucu başkanı Nejdet Yılmaz , önceki dönem başkanlık yapan Önder Ulutaş birer konuşma yaptı.

     Dernek Başkanı Rıfat Karakaya yaptığı konuşmada derneğin kuruluşundan bugüne kadar Çekmeköy’de ikamet eden Karslıları, Ardahanlıları, Iğdırlıları kucakladığını, söyleyerek derneği kurup bugüne kadar getiren,  Çekmeköy’de  dikkate alınan bir STK olmasını sağlayan kurucu başkan Nejdet Yılmaz ve kendisinin de aralarında bulunduğu kurucu yönetim kuruluna ve bugüne kadar emek veren tüm arkadaşlarına teşekkür etti.

     Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz ise yaptığı konuşmada Derneklerin Çekmeköy’ü yönetenlerle  Çekmeköy’de yaşayanları en azından yılda bir kere bir araya getirdiğini STK olarak bir köprü vazifesi gördüğünü söyleyip, dernek yönetimine ve katılanlara teşekkür etti.

    CHP milletvekili Barış Yarkadaş kısa bir selamlama konuşması yaptıktan sonra bir başka Kars derneğinin gecesinde de bulunmak için salondan erken ayrıldı.

    Kurucu başkan Nejdet Yılmaz ve Önder Ulutaş’ın selamlama konuşmalarından sonra , derneğe katkı yapanlara plaket verildi.

     Geceye CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş,  Cekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, Çekmeköy Belediye Başkan Yardımcısı Şahmettin Yüksel ve Fatih Sırmacı,  Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı  Kalender Özdemir, AK Parti Çekmeköy İlçe Başkanı Salih Kırıcı ve Yönetim Kurulu Üyeleri, CHP Çekmeköy İlçe Başkanı Hüseyin Kızıldaş ve Yönetim Kurulu Üyeleri ,CHP Eski Belediye Meclis Üyesi Özgen Nama, HDP  Çekmeköy İlçe Başkanı Güneş İnce ve Yönetim Kurulu Üyeleri, ÇEKSİAD Yönetim Kurulu Üyeleri Cahit Sarıçiçek, Fahrettin Kacamer, Ümraniye SGK Müdürü Coşkun Bilgin, ESSİAD Başkanı Necmettin Sarı, Ümrtaniye Bakkal ve Esnaf Odası Başkanı Resul Taşçı, Ümraniye Serhat İlleri Dernek Başkan Yardımcıları Fikret Özdemir, Mihriban Ülvan, Şefik Aymergen, Sancaktepe KAI Dernek Başkan Yardımcısı Fehimdar Özdemir, Taşbaşı Köyü Dernek Başkanı  Çetin Yıldırım, Çanaksu Köyü Dernek Başkanı Bahri Aslan, Yağlıca Köyü Dernek Başkanı Süleyman Turan ÇEKSİAD eski Yönetim Kurulu Üyesi İşadamı Halis Görken, İstanbul Medya Dernek Başkanı Ali Rıza Yıldız ve Yerel Gazeteciler Gökhan Balcı, Serkan Süslü, Burhan Görken, Durmuş Acar, Muhterem Yüksel, Ümit Şener, Gürhan Demirtaş

 

Geceyi organize eden Çekmeköy Kars-Ardahan-Iğdır Dernek Yönetim Kurulu

Rıfat Karakaya, Halis Gerbağa, Nesim Ayva, Sait Yurttapan, Yalçın Demirkol, Özgür Kip, Yakup Baydar,Hakim Yılmaz, Berk Kaya,

 

Burhan GÖRKEN / Çekmeköy  / Serhat Birikim

 

Kaynak: http://www.siyasalbirikim.com.tr